Informator Turystyczny Gminy Dziwnów => Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Międzywodzie. Atrakcje turystyczne, baza noclegowa
Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie
Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów

WARTO ZOBACZYĆ: Międzywodzie | Dziwnów | Dziwnówek | Łukęcin | ¦winouj¶cie | Międzyzdroje | Wisełka | Wybrzeże |

 

Baza Noclegowa Międzyzdroje - hotele, pensjonaty i apartamenty w Międzyzdrojach

 

Gmina Dziwnów, atrakcyjnie położona w¶ród wód Morza Bałtyckiego, zatoki Kamieńskiej i rzeki Dziwny, należy do znanych regionów turystycznych Polski. Gminę Dziwnów stanowi± cztery, blisko siebie położone nadmorskie miejscowo¶ci: Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin i Międzywodzie.

mapa gminy dziwnow

Mapa Gminy Dziwnów
kliknij aby powiększyć
 

Położenie w najbardziej na południe wysuniętej czę¶ci przybrzeżnej Bałtyku sprawia, że występuje tu najłagodniejszy klimat w Polsce. St±d najmniejsze amplitudy temperatur w roku, zimy krótkie i ze znikomymi opadami ¶niegu, lata z duż± liczb± dni słonecznych. Miejscowo¶ć Dziwnów nie jest malutk± wiosk± zagubion± po¶ród lasów, ale nie jest też duż± miejscowo¶ci± uzdrowiskow± jak Międzyzdroje. I może to wła¶nie jest jego zalet±. Niby jest się nad morzem, ale jednocze¶nie można na miejscu korzystać ze wszystkich udogodnień cywilizacyjnych.

Prawdziw± atrakcj± jest plaża oddzielona od miasta pasem wydm, wzdłuż których ci±gnie się w±ska alejka wysadzana smukłymi topolami. Plaża nie jest zbyt szeroka, pokrywa j± jasny drobny piasek. Monotonię widoku na otwarte morze podkre¶laj± dodatkowo niewysokie falochrony z drewnianych palików, rozstawione regularnie co kilkadziesi±t metrów. Na nich zwykle siedz± mewy wygrzewaj±ce się na słońcu. Na plaży stoj± czasami duże kutry rybackie, które regularnie wyruszaj± w morze nawet na kilka dni. Na zachodnim krańcu plaży znajduje się uj¶cie Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to podobno ¶wietne miejsce do wędkowania.

Miło¶nicy plażowania znajd± tu czyste plaże i czyst± wodę. Zwolennicy relaksu i wędkowania - piękne zak±tki nad rzek± i jeziorem. Dobrze chroniony falochronem port i oraz możliwo¶ć bezpiecznego cumowania przy nabrzeżu u uj¶cia Dziwny, zachęcaj± żeglarzy do częstych wizyt. W lipcu swój etap w Dziwnowie maj± dwie duże imprezy żeglarskie, a we wrze¶niu kolejna. W ofercie czynnego wypoczynku znajduje się też pole golfowe i o¶rodek jeĽdziecki. Atrakcj± turystyczn± jest most zwodzony na rzece Dziwnie - o tej konstrukcji, jeden z nielicznych w Europie.

Baza noclegowa Gminy Dziwnów liczy ponad 20 tys. miejsc i obejmuje hotele, motele, o¶rodki wypoczynkowe, kempingi, kwatery prywatne oraz schronisko młodzieżowe.

 

Domy Wakacyjne na Wyspie Wolin
EMILBUS - stałe połączenie busami z Dziwnowa do Kamienia, Miedzyzdrojów, Świnoujścia
 
 

WARTO ZOBACZYĆ: Międzywodzie | Dziwnów | Dziwnówek | Łukęcin | ¦winouj¶cie | Międzyzdroje | Wisełka | Wybrzeże |

 
¦winouj¶cie - noclegi swinoujscie, hotele swinoujscie, noclegi w ¦winouj¶ciu
 


NEWSLETTER

Chcesz wiedzieć co się dzieje w Dziwnowie i na naszej stronie? Subskrybuj nasz bezpłatny biuletyn i b±dĽ z nami ! Wpisz swój adres i zapisz się na listę. Następnie odbierz pocztę i potwierdĽ dodanie swojego adresu. Bez potwierdzenia Twój adres nie zostanie dopisany do listy mailingowej portalu DZIWNOW.COM.PL

Newsletter - subskrypcja aktualno¶ci:

W zwi±zku z obowi±zuj±c± ustaw± o wiadczeniu usług drog± elektroniczn± z dnia 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) informujemy, że wymagane jest  potwierdzenie swojego zgłoszenia na nasz± listę mailingową. Otrzymywanie naszych wiadomoci jest całkowicie dobrowolne. Informujemy także, że wypisanie z listy odbywa się automatycznie i możliwe jest w każdym czasie.

Gromadzone przez nas adresy NIE s± udostępniane osobom trzecim.


        

statystyki www stat.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie
w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach tego serwisu jest zabronione.
Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty s± chronione
prawem autorskim należ±cym do ich autorów.

Wła¶cicielem i wykonawc± strony jest firma:
Arkadiusz Szumski
72-600 ¦winouj¶cie
Tel. +48 601 575 353

Copyright (c) Arkadiusz Szumski