Informator Turystyczny Gminy Dziwnów => Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin, Międzywodzie. Atrakcje turystyczne, baza noclegowa
Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie Gmina Dziwnów - Dziwnów Dziwnówek, Łukecin, Międzywodzie
Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów Informator Turystyczny Gminy Dziwnów. Gmina Dziwnów

WARTO ZOBACZYĆ: Międzywodzie | Dziwnów | Dziwnówek | Łukęcin | Świnoujście | Międzyzdroje | Wisełka | Wybrzeże |

 

Baza Noclegowa Międzyzdroje - hotele, pensjonaty i apartamenty w Międzyzdrojach

 

Gmina Dziwnów, atrakcyjnie położona wśród wód Morza Bałtyckiego, zatoki Kamieńskiej i rzeki Dziwny, należy do znanych regionów turystycznych Polski. Gminę Dziwnów stanowią cztery, blisko siebie położone nadmorskie miejscowości: Dziwnów, Dziwnówek, Łukęcin i Międzywodzie.

mapa gminy dziwnow

Mapa Gminy Dziwnów
kliknij aby powiększyć
 

Położenie w najbardziej na południe wysuniętej części przybrzeżnej Bałtyku sprawia, że występuje tu najłagodniejszy klimat w Polsce. Stąd najmniejsze amplitudy temperatur w roku, zimy krótkie i ze znikomymi opadami śniegu, lata z dużą liczbą dni słonecznych. Miejscowość Dziwnów nie jest malutką wioską zagubioną pośród lasów, ale nie jest też dużą miejscowością uzdrowiskową jak Międzyzdroje. I może to właśnie jest jego zaletą. Niby jest się nad morzem, ale jednocześnie można na miejscu korzystać ze wszystkich udogodnień cywilizacyjnych.

Prawdziwą atrakcją jest plaża oddzielona od miasta pasem wydm, wzdłuż których ciągnie się wąska alejka wysadzana smukłymi topolami. Plaża nie jest zbyt szeroka, pokrywa ją jasny drobny piasek. Monotonię widoku na otwarte morze podkreślają dodatkowo niewysokie falochrony z drewnianych palików, rozstawione regularnie co kilkadziesiąt metrów. Na nich zwykle siedzą mewy wygrzewające się na słońcu. Na plaży stoją czasami duże kutry rybackie, które regularnie wyruszają w morze nawet na kilka dni. Na zachodnim krańcu plaży znajduje się ujście Dziwny ujęte w dwa falochrony. Jest to podobno świetne miejsce do wędkowania.

Miłośnicy plażowania znajdą tu czyste plaże i czystą wodę. Zwolennicy relaksu i wędkowania - piękne zakątki nad rzeką i jeziorem. Dobrze chroniony falochronem port i oraz możliwość bezpiecznego cumowania przy nabrzeżu u ujścia Dziwny, zachęcają żeglarzy do częstych wizyt. W lipcu swój etap w Dziwnowie mają dwie duże imprezy żeglarskie, a we wrześniu kolejna. W ofercie czynnego wypoczynku znajduje się też pole golfowe i ośrodek jeździecki. Atrakcją turystyczną jest most zwodzony na rzece Dziwnie - o tej konstrukcji, jeden z nielicznych w Europie.

Baza noclegowa Gminy Dziwnów liczy ponad 20 tys. miejsc i obejmuje hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, kempingi, kwatery prywatne oraz schronisko młodzieżowe.

 

WARTO ZOBACZYĆ: Międzywodzie | Dziwnów | Dziwnówek | Łukęcin | Świnoujście | Międzyzdroje | Wisełka | Wybrzeże |

 
Świnoujście - noclegi swinoujscie, hotele swinoujscie, noclegi w Świnoujściu
 


NEWSLETTER

Chcesz wiedzieć co się dzieje w Dziwnowie i na naszej stronie? Subskrybuj nasz bezpłatny biuletyn i bądź z nami ! Wpisz swój adres i zapisz się na listę. Następnie odbierz pocztę i potwierdź dodanie swojego adresu. Bez potwierdzenia Twój adres nie zostanie dopisany do listy mailingowej portalu DZIWNOW.COM.PL

Newsletter - subskrypcja aktualności:

W związku z obowiązującą ustawą o wiadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18.07.2002r. (DZ.U. nr 144 poz. 1204) informujemy, że wymagane jest  potwierdzenie swojego zgłoszenia na naszą listę mailingowš. Otrzymywanie naszych wiadomoci jest całkowicie dobrowolne. Informujemy także, że wypisanie z listy odbywa się automatycznie i możliwe jest w każdym czasie.

Gromadzone przez nas adresy NIE są udostępniane osobom trzecim.


        

statystyki www stat.pl


Wszelkie prawa zastrzeżone. Powielanie, drukowanie, kopiowanie lub rozpowszechnianie
w jakikolwiek sposób materiałów zawartych na stronach tego serwisu jest zabronione.
Wszystkie elementy graficzne, zdjęcia i teksty są chronione
prawem autorskim należącym do ich autorów.

Właścicielem i wykonawcą strony jest firma:
Arkadiusz Szumski
72-600 Świnoujście
Tel. +48 601 575 353

Copyright (c) Arkadiusz Szumski